Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Pytanie dotyczące ItemShop'u - wszystkie papierki i formalności prawne.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie forumowicze!

Jako, że jestem coraz bliżej otwarcia serwera MC na maszynie VPS, mam pytanie odnośne legalnego (lub nie) prowadzenia Item Shopu SMS, otóż czy jest wymagane założenie działalności gospodarczej? Można to jakoś obejść żeby nie trzeba było zajmować się tymi wszystkimi papierkami? A może zależy to od zarobków? Czy ktoś sié interesuje nielegalnym prowadzeniem serwerów? Jakie są konsekwencje?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. ;)

Opublikowano

­Do 3 kafli rocznie, wystarczy przy rozliczeniu rocznym spisać PIT z zarobków z innych źródeł, jak już powyżej 3k rocznie, będziesz musiał założyć działalność gospodarcza ;p

 

Jak zarobisz więcej niż 3k i nie odprowadzisz podatku, może być nie przyjemnie ;)

 j

Opublikowano

­Do 3 kafli rocznie, wystarczy przy rozliczeniu rocznym spisać PIT z zarobków z innych źródeł, jak już powyżej 3k rocznie, będziesz musiał założyć działalność gospodarcza ;p

 

Można rozliczać dochód z płatności SMS jako osoba fizyczna. Niezależnie, czy zarabiasz 5000 zł czy 50 000 zł.

5465845486.png

Opublikowano

Można rozliczać dochód z płatności SMS jako osoba fizyczna. Niezależnie, czy zarabiasz 5000 zł czy 50 000 zł.

­Do 3 kafli rocznie, wystarczy przy rozliczeniu rocznym spisać PIT z zarobków z innych źródeł, jak już powyżej 3k rocznie, będziesz musiał założyć działalność gospodarcza ;p

 

Jak zarobisz więcej niż 3k i nie odprowadzisz podatku, może być nie przyjemnie ;)

Okey, wielkie thx za odpowiedź. Poczekam jeszcze na opinie innych i poszperam w necie żeby wszystko potwierdzić. ;) Łapcie +
Opublikowano

Z roku na rok, SMS Premium zyskują coraz to nowszych usługobiorców. Są niezwykle proste w implementacji, oraz na ich korzyść przemawia niezwykle krótki czas autoryzacji transakcji. Dlatego są drugą, zaraz po przelewie bankowym najważniejszą metodą płatności w serwisach internetowych.

 

Na korzyść ich stosowania również wpływa fakt braku obowiązku zakładania działalności gospodarczej, co jest cenione przez osoby prywatne.

 

Mimo braku wymogu zakładania firmy, partnerzy uzyskujący przychody z płatnych wiadomości nie są zwolnieni z odprowadzenia stosownego podatku dochodowego od uzyskanych przychodów.

 

Zgodnie z Polskim prawem, wszystkie dochody należy zaewidencjonować w PIT-cie końcowo rocznym, odprowadzając co miesiąc zaliczkę na rzecz podatku dochodowego.

 

Urząd Skarbowy ma prawo do 5 lat wstecz, skontrolować wszystkie uzyskane wpływy, a następnie zażądać zaległe podatki, nakładając do tego stosowaną karę. Również przysługuje mu nałożenie kary wysokości 75% od wysokości nieujawnionych dochodów.

 

Przekonanie że w cenie SMS-a, są zawarte właściwe podatki które są odprowadzane przez operatorów jest błędne.

 

Na Polskim rynku są firmy świadczące usługi płatności SMS, gdzie na Partnerze spoczywa obowiązek samodzielnego rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Wiele osób zaniedbuje ten fakt, narażając się w niniejszy sposób na problemy.

 

Wybierając dostawcę usług płatności SMS, najważniejsze jest aby doinformować się, czy dostawca w imieniu Partnera pobiera, a następnie odprowadza należną zaliczkę na podatek dochodowy.

 

Do każdej wypłaty, powinien być wystawiony stosowny rachunek przedstawiający wysokość pobranej zaliczki.

 

Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że po kilku latach nie doświadczymy żadnych nieprzyjemności ze strony Fiskusa.

 

SimPay z każdym partnerem prywatnym podpisuje umowę, a następnie od każdej zleconej wypłaty odciąga należny podatek który jest w co miesięcznym rozliczeniu przekazywany dla właściwego dla partnera Urzędu Skarbowego. Po stronie SimPay stoją wszystkie kwestie związane z rozliczeniem Partnera. Nasi klienci otrzymują już opodatkowaną wypłatę.

 

SimPay również na koniec roku podatkowego, składa stosowny PIT potwierdzający uzyskane przychody w imieniu Partnera.

https://simpay.pl/blog/SMS_Premium_a_Urzad_Skarbowy
W każdym serwisie rozliczanie wyglada inaczej. W cashbill musisz prowadzic DG...

 

Jak ktos na cb doniesie to wszystko co zarobisz "przepadnie".

 

 

Kwota wolna od podatku 3091 zl

deklaracje podatkowe i tak musisz skladac :*

---------------------------------

Dziękuję, Pozdrawiam

HOMER12

Jeśli Ci pomogłem, możesz dać mi like  :yay:  ;) 

Potrzebujesz dodatkowej pomocy? Napisz do mnie na PW  

Opublikowano

 

 

Z roku na rok, SMS Premium zyskują coraz to nowszych usługobiorców. Są niezwykle proste w implementacji, oraz na ich korzyść przemawia niezwykle krótki czas autoryzacji transakcji. Dlatego są drugą, zaraz po przelewie bankowym najważniejszą metodą płatności w serwisach internetowych.

 

Na korzyść ich stosowania również wpływa fakt braku obowiązku zakładania działalności gospodarczej, co jest cenione przez osoby prywatne.

 

Mimo braku wymogu zakładania firmy, partnerzy uzyskujący przychody z płatnych wiadomości nie są zwolnieni z odprowadzenia stosownego podatku dochodowego od uzyskanych przychodów.

 

Zgodnie z Polskim prawem, wszystkie dochody należy zaewidencjonować w PIT-cie końcowo rocznym, odprowadzając co miesiąc zaliczkę na rzecz podatku dochodowego.

 

Urząd Skarbowy ma prawo do 5 lat wstecz, skontrolować wszystkie uzyskane wpływy, a następnie zażądać zaległe podatki, nakładając do tego stosowaną karę. Również przysługuje mu nałożenie kary wysokości 75% od wysokości nieujawnionych dochodów.

 

Przekonanie że w cenie SMS-a, są zawarte właściwe podatki które są odprowadzane przez operatorów jest błędne.

 

Na Polskim rynku są firmy świadczące usługi płatności SMS, gdzie na Partnerze spoczywa obowiązek samodzielnego rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Wiele osób zaniedbuje ten fakt, narażając się w niniejszy sposób na problemy.

 

Wybierając dostawcę usług płatności SMS, najważniejsze jest aby doinformować się, czy dostawca w imieniu Partnera pobiera, a następnie odprowadza należną zaliczkę na podatek dochodowy.

 

Do każdej wypłaty, powinien być wystawiony stosowny rachunek przedstawiający wysokość pobranej zaliczki.

 

Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że po kilku latach nie doświadczymy żadnych nieprzyjemności ze strony Fiskusa.

 

SimPay z każdym partnerem prywatnym podpisuje umowę, a następnie od każdej zleconej wypłaty odciąga należny podatek który jest w co miesięcznym rozliczeniu przekazywany dla właściwego dla partnera Urzędu Skarbowego. Po stronie SimPay stoją wszystkie kwestie związane z rozliczeniem Partnera. Nasi klienci otrzymują już opodatkowaną wypłatę.

 

SimPay również na koniec roku podatkowego, składa stosowny PIT potwierdzający uzyskane przychody w imieniu Partnera.

https://simpay.pl/blog/SMS_Premium_a_Urzad_Skarbowy
W każdym serwisie rozliczanie wyglada inaczej. W cashbill musisz prowadzic DG...

 

Jak ktos na cb doniesie to wszystko co zarobisz "przepadnie".

 

 

deklaracje podatkowe i tak musisz skladac :*

Okey, wielkie dzięki za te kopiuj wklej ;) Już wszystko wiem, dowiem się też więcej na temat tego SimPaya. Łap wielkiego +, temat do zamknięcia.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...